

Filtry zabezpieczające pełnią dwie funkcje: działają jako zapasowy filtr główny i chronią silnik podczas serwisowania filtra głównego.
• Służy jako filtr zapasowy w przypadku uszkodzenia lub nieprawidłowej instalacji filtra głównego.
• Zapobiega przedostawaniu się zanieczyszczeń do czystej strony układu dolotowego podczas serwisowania filtra głównego.
• Zaprojektowane tak, aby umożliwić szybkie zatykanie, jeśli zanieczyszczenia znajdą się poza filtrem głównym, ostrzegając operatora o problemie.
• Zaleca się wymianę filtrów zabezpieczających przy co trzeciej wymianie filtra głównego, chyba że nastąpiła awaria filtra głównego.
| Średnica zewnętrzna | 85.6 mm (3.37 inch) |
| Średnica wewnętrzna | 74.47 mm (2.93 inch) |
| Długość | 304.8 mm (12.00 inch) |
| Śr. zewn. uszczelki | 95 mm (3.74 inch) |
| Średnica kołnierza | 95 mm (3.74 inch) |
| Std. test skuteczności | ISO 5011 |
| Typ | Bezpieczeństwo |
| Styl | Okrągły |
| Średnica zewnętrzna | 85.6 mm (3.37 inch) |
| Średnica wewnętrzna | 74.47 mm (2.93 inch) |
| Długość | 304.8 mm (12.00 inch) |
| Śr. zewn. uszczelki | 95 mm (3.74 inch) |
| Średnica kołnierza | 95 mm (3.74 inch) |
| Std. test skuteczności | ISO 5011 |
| Typ | Bezpieczeństwo |
| Styl | Okrągły |