

| Part Number: | 46544 |
| UPC Number: | 765809465442 |
| Principle Application: | Chev/GMC Trks, Clark, Isuzu, Iveco, Kobelco, John Deere, Timber Jack, Hitachi, Mitsubishi Fuso, Nissan, Other (Outer used w/46545) |
| Applications | |
| Style: | Air Filter |
| Service: | Air |
| Type: | |
| Media: | |
| Height: | 394 mm |
| Outer Diameter: | 275 mm |
| Inside Diameter Top: | 23 mm |
| Inside Diameter Bottom: | 166 mm |
| Ends: | Metal |
| CFM: | 540 |